ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
Складний для України час вимагає відродження та безперервної еволюції питань національного змісту і характеру. Адже перемогу в житті здобуває не сила рук і навіть не сила розуму, а сила духу. Важливо, щоб сучасні діти, юнацтво, мали розум, зігритий серцем, інтелект, не байдужий до долі народу, нації, батьківщини, щирі прагнення, здатні виплекати сонцелюбні пагони віри у вічні цінності та високі національні ідеали.
У передддень 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці – у гімназії для сьомих класів було проведено виховний захід, присвячений Лню захисника України, метою якого стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх. На уроці в учнів побували ветерани АТО: Зарівний Олександр Григорович та Галадим Валерій Вікторович
Учні з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки.
Також наші учні взяли участь у цілому ряді заходів, які відбулись 14 жовтня у місті. Наші гімназисти вшанували покладанням квітів полеглих в боротьбі за рідну землю, а також заклали алею захисників України. Урочисті заходи продовжились на головній площі міста - в центрі, де гімназисти взяли участь у святковому концерті.
УРОК ДОБРОТИ "ЩАСЛИВА ЛАПА"
До Всесвітнього дня тварин, який відзначають 4 жовтня, для школярів України 2 жовтня Благодійний Фонд «Happy Paw» за підтримки Міністерства освіти вже вдруге проведе Всеукраїнський урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин».
Наш навчальний заклад також долучився до проведення уроку.
Під час проведення уроку школярі ознайомились з правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також з чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними. Єдиний урок у всіх класах пройшов 2 жовтня
ЕКСКУРСІЯ В ОЛЕШКІСЬКІ ПІСКИ
Олешківські піски - це найбільший піщаний масив на мапі України і друга за розмірами пустеля у всій Європі.
Величезна територія, яку часто називають українською Сахарою, з піщаними дюнами і барханами, що досягають 5-метрової висоти і рухомими під силою вітрів, розкинулася в Цюрупинському районі в 30 км на схід від Херсона.
29 вересня це чудове місце відвідали і учні 10-А класу
ЕКСКУРСІЯ НА ШВЕЙНУ ФАБРИКУ
Сьогодні багато промислових підприємств відчиняють свої двері і дають можливість спостерігати за процесом створення того, що кожного дня ми бачимо у магазинах чи у повсякденному житті. Так, учні 8-Б класу разом з класним керівником Горбочовою Наталією Григоріївною завітали на екскурсію до Олешківської швейної фабрики. Діти ознайомились з виробничим процесом швейної фабрики, принципами розміщення, організацією та структурою виробництва, зі змістом праці людей цієї професії.
ПРИВІТАННЯ ВЕТЕРАНІВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАЦІ
День працівника освіти – світлий і радісний, хвилюючий і святковий. Для кожного педагога, який сіє в дитячі душі мудре, добре, вічне, дарує їм свою любов, навчає милосердю – цей день є особливим.
У нашому навчальном закладі є дуже хороша традиція - дарувати часточку свого тепла педагогам-ветеранам,які вже завершили невтомну працю на шкільній ниві, виховали не одне покоління освічених олешківців. Тому у цей святковий день гімназисти 5-11 класів на чолі з класними керівниками завітали у гості з подарунками до ветеранів педагогічної праці. Діти подякували вчителям за вагомі здобутки у незамінній та благородній справі, педагогічну невтомність та побажали домашнього благополуччя і особистого щастя.
ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ УКРАЇНИ
Вчитель… Скільки тепла та розуміння в цьому слові. Скільки доброти та віри потребує ця професія…
4 жовтня в гімназії відбувся День самоврядування з приводу Дня працівника освіти України, на якому всі учні 10 та 11 класів мали можливість один день побути в ролі педагогів та адміністрації гімназії. Для всіх нас це був дуже складний та напружений день, але водночас і цікавий. Всі гімназисти активно проявляли свою відповідальність: адміністрація контролювала навчальний процес, чергування по гімназії. Учителі-дублери прагнули донести до своїх учнів потрібний матеріал та просто бажали попрацювати з дітками. Адже вони самі колись були на місці цих дітлахів і розумними, зацікавленими очима дивилися на майбутніх випускників. Працюючи в режимі «нон-стоп» з восьмої години ранку гімназисти зрозуміли, що професія вчителя потребує неймовірного терпіння.
ЗВІТНО-ВИБОРЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Підбити підсумки минулого навчального року діяльності учнівського самоврядування, затвердити склад, права та обов'язки парламенту учнівського самоврядування на поточний рік - саме такі завдання ставила перед собою звітно-виборча конференція учнівського самоврядування, яка відбулась 30 вересня.
Президент учнівського самоврядування гімназії Ангеліна Побережна представила програму роботи самоврядування на поточний рік. Серед присутніх учнів-лідерів класів обрали новий склад парламенту. Одноголосно було прийнято рішення затвердити такий склад парламенту:
Міністерство дисципліни і порядку (міністр Чечін Ілля)
Міністерство культури та освіти (міністр Сагайдак Анна)
Міністерство соціальної політики (міністр Важніченко Андрій)
Гімназійна служба новин (голова Рак Дарина)
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК
30 вересня бібліотеки міста Олешки відзначали професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. На свято до Олешківської центральної районної бібліотеки завітали і наші маленькі гімназисти - учні 4-Б класу та 2-А. Діти переглянули лялькову виставу "Казка про книгу". Також мали змогу взяти участь у святковому концерті.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ З ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінґ. За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінґу.
З метою покращення цієї ситуації в рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції "Я МАЮ ПРАВО!", з 16 по 20 вересня 2019 року пройшов Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. В гімназії була проведена низка заходів з цього приводу. На першому поверсі навчального закладу протягом всього тижня була розміщена інформація що таке булінг, хто є учасниками цього процесу та як можна вирішити конфліктну ситуацію. У холі гімназії на великому екрані щодня для всіх гімназистів проходив відеодайджест «Стоп, булінг». Практичний психолог Петрова Ю.В. під час години психолога разом з учнями розбирали як можна уникнути конфліктних ситуацій та як діяти, якщо все ж така ситуація трапилась. А за допомогою вправ «Скріпка» та «Стрілка» учні разом з психологом провели асоціацію що може відчувати дитина над якою коять насилля.
Жоден випадок насильства або цькування і жодну скаргу не можна залишати без уваги. Учням важливо пояснити, що будь-які насильницькі дії, образливі слова є неприпустимими. Реакція має бути негайною (зупинити бійку, припинити знущання) та більш суворою при повторних випадках агресії.
ЕКСКУРСІЯ ДО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ
Для кожної людини вибір професії є дуже важливим кроком у житті. Щоб допомогти майбутнім випускникам а нині учням 8-А класу, визначитися з майбутньою професією, в Олешківському Центрі зайнятості було проведено цікаве заняття, де гімназистам розповіли про сучасний ринок професій.
КВЕСТ-ЕКСКУРСІЯ
20 вересня учні 8-Б класу відвідали Центр дитячої та юнацької творчості, де під керівництвом завідувача музеємбойової слави Бредіхіної Валентини Миколаївни взяли участь в квест-екскурсії до Дня партизанської слави.
ДО ВІДОМА КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ
РАЙОННІ ЗМАГАННЯ ДО ДНЯ ФІЗКУЛЬТУРИ І СПОРТУ
З метою підвищення значимості фізичної культури і спорту, як важливої складової у формуванні здорового способу життя, 13 вересня на міському стадіоні "Старт" у місті Олешки відбулися районні змагання до Дня фізичної культури і спорту в рамках Всеукраїнського Олімпійського тижня.
У всіх видах спорту наші гімназисти показали себе якнайкраще. Результат старань - призові місця з таких видів спорту: футбол, легка атлетика, стрільба, стрибки через скакалку.
Так тримати!
НАГОРОДЖЕННЯ КОМАНДИ "SUNRISE"
Під час святкування 935-ої річниці з дня заснування міста Олешки команда "Санрайз" та її керівник Пішко Лариса Анатоліївна були нагороджені почесною грамотою міського голови Воронова Дмитра Миколайовича "Гордість міста Олешки" за ІІІ місце у регіональному етапі Всеукраїнського проекту "Відкривай Україну"
Так тримати!
ЕКСКУРСІЯ "БАРВІНЧАТ" ДО ОЛЕШКІВСЬКОГО ЛМГ
В рамках «Лісівничого тижня» державне підприємство «Олешківське ЛМГ»провело 06.09.2019 рокувиїзний урок з екскурсією на свіжому повітрі в лісовому розсаднику Костогризівського лісництва на тему "З чого починається ліс" з учнями 4-А класу «Барвінчата» КЗ «Олешківська гімназія».
Помічник лісничого Тищенко Галина Віталіївна донесла дітям про важливість лісу в житті людини та про те, що до лісу потрібно бережно ставиться і берегти його.Під час уроку Галина Віталіївна розповіла, як у розсаднику починаючи з насіння вирощуються та доглядаються саджанці.
Лісничий Костогризівського лісництва Бекер О.В. ознайомив дітей з роботою, що пов'язана з професією лісника. Розповів дітям як створюється ліс, як виявляються лісові пожежіі яке лихо вони завдають.
Також ознайомили дітей з лісогосподарською, пожежною технікою та інвентарем.
Дякуємо всім учасникам екскурсії і сподіваємося, що діти зрозуміли - праця лісника кропітка і важлива!
Загалом діти залишилися дуже задоволені і пізнали для себе багато цікавого.
ЗУСТРІЧ З ВІКТОРІЄЮ КРАВЧЕНКО
В рамках Всеукраїнського Олімпійського тижня до Олешківської гімназії завітала параолімпійська чемпіонка Вікторія Кравченко. Зустріч пройшла у затишній обстановці. Гімназисти мали можливість надихнутися на великі перемоги від розповідей спортсменки
ПЕРШИЙ УРОК У НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
2 вересня в Олешківській гімназії розпочався новий навчальний рік. Учнів перших, п'ятих та одинадцятих класів святково зустрічали на подвір'ї гімназії. Після чого в кожному класі традиційно відбувся перший урок.
Бажаємо у новому навчальному році терпіння, наснаги та успіхів!
ВІТАЄМО З ПОЧАТКОМ НОВОГО 2019-2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!!!
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ'Ї
15 травня в Олешківській гімназії пройшли виховні години до Міжнародного дня сім'і
ДО УВАГИ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ!
ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В УКРАЇНІ
На виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 231-р
Директорам закладів загальної середньої освіти провести Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні у два етапи:
перший з 06 по 12 травня 2019 року
другий - з 11 по 17 листопада 2019 року
Матеріали щодо проведення Тижня безпеки дорожнього руху можна знайти за посиланням http://dopomogadtp.com/ua/
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС "МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ'Я"
З метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя 8 квітня в Олешківському будинку дитячої та юнацької творчості був проведений щорічний Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Молодь обирає здоров'я", де команда Олешківської гімназії "Дюшес" здобула І місце. Вітаємо!!!
ШАНОВНІ ВЧИТЕЛІ!
На сайті "Класрук" в опції "Вкладення" розміщена інформація "До відома". Будь ласка, перегляньте.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КВЕСТ-МАРАФОН "ЧИ ЗНАЄМО МИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА?"
У березні-квітні 2019 Всеукраїнським благодійним культурно-науковим фондом імені Т.Г.Шевченка проводиться щорічний Всеукраїнський квест-марафон "Чи знаємо ми Таарса Шевченка?"
Детальну інформацію про умови участі можна отримати на офіційномуу сайті квест-марафону :
https://shevchenko-foundation-kvest.webnode.com.ua.
Відповідальна особа: Красицька Людмила Олександрівна, 068-63194-01
ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ "ШКОЛА УСПІХУ"
Благодійна організація Klitschko foundation дев'ятий рік поспіль реалізовує проект "Школа успіху". За умовами проекту участь можуть брати хлопці та дівчата віком 14-15 років. "Школа успіху" допомагає підліткам ознайомитись з прикладами роботи бізнесу, соціальних та комерційних проектів, щоб зробити свідомий вибір майбутньої професії.
Деталі на сайті www/klitschkofoundation.org
КОНКУРС "ПОЕТИЧНИЙ КАМЕРТОН ЛІНИ КОСТЕНКО"
11 березня на базі Олешківської Центральної районної бібліотеки пройшов районний відбірковий етап обласного конкурсу "Поетичний камертон Ліни Костенко". Перемогу отримала саме учениця Олешківської гімназії Чорнуха Олена. Вітаємо переможницю і бажаємо творчих успіхів! Також Олешківську гімназію достойно представили учениці 8-А класу Титаренко Анастасія, 8-Б класу Алєксєєва Марія-Сюзанна, 9-А класу Ступка Марія
ЦІКАВИЙ МАЙСТЕР-КЛАС
11 березня на базі 6-А класу пройшов майстер-клас з виготовлення українських оберегів. Усі роботи будуть передані на обласний конкурс «Оберіг захиснику України»
СВЯТКУВАННЯ 8 БЕРЕЗНЯ
З приходом перших весняних днів усі жінки чекають на свято.Адже весна і жінка це слова синоніми. Так як і весна -жінка – це одвічна загадка природи. Як у кожній квітці вкожній жінці є своя чарівність, привабливість, неповторність. І дуже символічно, що весна розпочинається саме святкуванням 8 березня - Міжнародним жіночим днем. Так, у Олешківській гімназії класні керівники разом із хлопцями привітали дівчачу половину гімназії. До святкування долучилися 6-В клас, 3-В, 5-А. 3-В клас відвідав майстер-клас у Будинку творчості. Не забули учні гімназії у цей святковий день і ветеранів педагогічної праці. Так, учні 9-А класу привітали Кащенко Ольгу Михайлівну, учні 5-А класу завітали до Бозги Ніни Лук’янівни
Початок березня багатий на свята. Так, 6-А клас завітав на свято масляної до Чумацької криниці, де діти мали змогу пригоститися смачними млинцями та взяти участь у розважальній програмі.
ВЕЧІР ПАМ'ЯТІ РОМАНА НАБЄГОВА
Я за Україну,
Якщо треба – згину,
Бо навчила мати
До кінця стояти.
Автор цих рядків справжній офіцер, патріот, людина честі,надійний друг та люблячий син Роман Набєгов. Він загинув під Іловайськом в серпні 2014-го в боротьбі з російським агресором за свободу і незалежність нашої країни. За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Набєгов Роман Валерійович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) Указом Президента України від 26 лютого 2015 року
У листопаді 2016 року Романові мало б виповнитись 30 років. 1 березня в Олешківському центрі дитячої та юнацької творчості пройшов вечір пам’яті Романа Набєгова. До проведення заходу долучились і учні Олешківської гімназії Шелудько Данило, Москаленко Микита, Скакун Іван. Хлопці дуже зворушливо читали вірші написані Романом, що, навіть виникло відчуття того, що Роман сидить десь поруч у глядацькій залі.
Поділилась своїми спогадами мати Романа, Оксана Набєгова. Вона зробила м. Олешки несподіваний подарунок – книгу поезій Романа «Ни шагу назад».
ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ "СТОП БУЛІНГ"
Тема насильства та жорстокості серед учнів на сьогоднішній день є одною із важливих. Так, 4 березня в Олешківській гімназії співробітник ЦССМ Катерина Скрипніченко провела заняття з елементами тренінгу «СТОП булінг» для учнів 8-А класу. Діти спробували зрозуміти почуття жертви буллінгу, та поведінку агресора. І найголовніше, разом знайшли шляхи допомоги постраждалій дитині та спробували убезпечити себе, щоб не зіграти одну з ролей у булінгу.
ЕКСКУРСІЯ ДО ЗОШ № 2
28 лютого учні 9-А, 7-Б та 9-Б класів завітали на екскурсію до Олешківської загальноосвітньої школи № 2
БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК
25 лютого 2019 р. В Олешківській гімназії був проведений благодійний ярмарок для допомоги у лікуванні маленького жителя м. Олешки Костюка Макара. У цей день територія гімназії наповнилось запахами смачної домашньої випічки, тортиків, тістечок та неймовірних кулінарних шедеврів. Саме так підготувались учні, вчителі та батьки гімназії до благодійного ярмарку. Байдужих в цей день не було нікого.
ШАНОВНІ КЛАСНІ КЕРІВНИКИ!
Відповідно до листа Олешківського районного упрвління Головного управління Держпровспоживслужби в Херсонській області від 01.02.2019 року № 28-2-14/53 управління освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту доводить до Вашого відома, що в Олешківському районі спостерігається загострення епідемічної ситуації серед населення щодо захворюваності на гострі респіраторні інфекції, грип. Відповідно до інформації ВСП Цюрупинського відділу ДУ "Херсонський ОЛЦ МОЗ України" протягом січня 2019 року захворіло 1964 особи. Серед захворілих 65,0 % становлять діти у віці до 17 років. Госпіталізовано с діагозом ГРВІ - 111 осіб, у тому числі 81 дитина.
ШАНОВНІ КЛАСНІ КЕРІВНИКИ!
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка запрошує на Всеукраїнську олімпіаду з географії 2019 року
ШАНОВНІ КЛАСНІ КЕРІВНИКИ!
На сайті "Класрук" розміщено положення щодо проведення конкурсу "Рими на колесах"
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ
Шановні класні керівники 5-11 класів!!!
Просимо усіх долучитися до благодійної акції солодощів 25 лютого. Усі зібрані кошти будуть передані Костюку Макару - братику учениці 3-А класу Костюк Аріни, якому потрібна дорога операція
ЗАХОДИ ЩОДО ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
"Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні. 18 лютого В Олешківській районній бібліотеці пройшов захід присвячений вшануванню Героїв Небесної Сотні для учнів 9-Б класу Олешківської гімназії
Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там, на небі, вони усміхнуться разом з нами. Слава Україні — Героям слава, Слава Героям Майдану», — ці слова лейтмотивом прозвучали на заході. . Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.
30-та річниця виведення радянських військ з Афганістану
15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
30 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій
присязі. Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.
До цієї дати в Олешківській гімназії пройшов ряд заходів. 14 лютого 9-А клас відвідав Олешківський краєзнавчий музей, де дітиознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, прослухали розповідь безпосередніх учасників тих подій.
15 лютого у конференц-залі пройшов урок-пам'ять для 9-11 класів «Афганістан – чужа війна», який підготували учні 10-А класу Чернуха Олена та Стопоренко Ілля. У музеї бойової слави вчитель історії провів виховний захід та виставку до 30-ліття виведення військ з Афганістану. У 3-А класі пройшла зустріч з воїном-афганцем. Діти дізналися історичні факти про афганську війну, переглянули фотографії. Також учні 7-8 класів були присутні на концерті в Олешківському будинку культури, присвяченому 30-тій річниці виведення афганських військ.
ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ!!!!
На сайті "Klasruk" розміщена інформація про:
Про затвердження Положення про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок в державне підприємство України «Міжнародний дитячий центр« Артек »та ДП« Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок бюджетних коштів
ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ!!!
Поради класним керівникам, учителям для взаємодії із сердитим учнем
Ось декілька практичних порад, як комунікувати із сердитим учнем. Із вибухонебезпечним станом можна впоратися, дотримуючись таких простих правил:
· Не підвищуйте голос. Дайте зрозуміти, що контролюєте ситуацію.
· Зберігайте спокій та врівноваженість. Інакше навіть незначна зміна настрою призведе до конфліктної ситуації.
· Не зачіпайте стурбованого чи сердитого учня. Дайте йому можливість переключитися з власних проблем на навчальний процес.
· Демонструйте позитив та доброзичливість. Це дасть змогу учневі відчути, що його емоційному стану ніщо не загрожує.
· Зберігайте почуття гумору.
· Будьте розуміючим.
· Не налаштовуйтеся на конфлікт. Ваша упередженість може спровокувати загострення ситуації.
· Будьте у курсі життя ваших учнів. Це допоможе вам зрозуміти причину знервованості. Знаючи, що відбувається з дитиною поза межами школи, ви матимете змогу не лише розрадити добрим словом, а й прийти на допомогу, коли ситуація потребуватиме втручання.
· Якщо є загроза погіршення ситуації, нагадайте про правила та наслідки їх порушення.
І головне – завжди зберігайте спокій!
Як постійний крик удома впливає на дитину:
1. Наші предки використовували крик, щоб попередити родичів про небезпеку.
Коли ви кричите на дитину (незалежно від того, скільки їй років), в її організмі починає вироблятися гормон стресу, який дає сигнал “бий або біжи”. Тшло малюка напружується, його думки блокуються.
2. Мозолисте тшло значно зменшується в розмірі (це “кабель” з нервових клітин, який сполучає дві півкулі головного мозку). В результаті знижується активність в різних частинах мозку, погіршується пам’ять і увага, зменшується приплив крові до мозочка.
Це усе це в результаті призводить до втрати емоційної рівноваги у дітей.
3. Крики батьків призводять до появи поведінкових проблем у підлітків і депресії у малюків. Такі тінейджери закидають навчання, вступають в конфлікти з однокласниками, починають брехати батькам і так далі.
Крики також впливають на самооцінку дитини – через постійні докори вона стає замкнутою, починає думати, що її не цінують і не люблять.
Трaвми, нанесені такими зривами, неможливо загладити подарунками, обіймами та іншими жестами любові, які ми проявляємо, прийшовши до себе.
Чому батьки кричать на дітей? З двох головних причин:
1. Тому що втрачають контроль над власними емоціями, дозволяють стресу взяти верх над собою, а потім виливають увесь свій негатив на найближчих – на дітей.
2. Тому що копіюють зразки поведінки своїх батьків, які теж кричали на дітей. Якщо в сім’ї було прийнято вирішувати конфлікти за допомогою крику, діти це запам’ятають і повторюватимуть батьківські помилки.
Як перестати кричати на дітей.
1) Подумайте, що примушує вас кричати на дитину. Вона дуже повільно збирається в школу або занадто шумить? Можливо, причина не в ній, а у вашому поганому настрої, дратівливості, незібраності.
2) Спробуйте запобігти бурі. Не поспішайте зриватися на крик, зробіть декілька повільних і глибоких вдихів або просто вийдіть з кімнати.
3) Не створюйте завищених очікувань. Ви чекали, що дитина сама збере портфель в школу, але цього не сталося? Безглуздо її звинувачувати – вона усього лише незріла дитина. Думаєте їй подобається бачити вас роздратованими? Звичайно ж ні.
Пам’ятайте: ви являєтеся для своєї дитини зразком для наслідування. Саме вашу поведінку вона копіюватиме і переноситиме у свою сім’ю. Вам дійсно хочеться, щоб вона була такою ж невгамовною?
Ця корисна інформація згодиться багатьом батькам! А ви кричите на своїх дітей? Як це відбивається на ваших з ними стосунках?
Виховні години
TelegramFacebookVKOdnoklassnikiTwitterViberWhatsAppShareEtCetera надіслав до Міністерства освіти та науки України запитіз запитанням, чи існує нормативний акт, який би зобов’язував учителів проводити виховну годину в певний день і час. От що нам відповіли у відомстві.
ХТО ВИХОВУЄ?Питаннями виховної роботи учнів конкретного класу опікується класний керівник. Це визначаєтьсяПоложеннямпро класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти
ПЛАНВідповідно доНаказуМіністерства освіти і науки України від 25.06.2018 №676 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти», плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних,стали необов’язковими.
Ці документи можуть створюватисьлише за рішенням педагогічної ради закладу освіти та мати довільну форму і структуру.
План виховної роботи не належить до переліку документів, що підлягають затвердженню або реєстрації у закладі загальної середньої освіти.
ВИХОВНИЙ ПРОЦЕСПередбачається, що виховання учнів здійснюється не тільки через проведення окремих виховних годин, а й у процесі навчання як наскрізне. Таке виховання проводиться через:
– внесення ціннісних складових у зміст навчальних предметів (відпрацювання конкретних здоров’язбережувальних навичок і умінь, мотивація на здоровий і безпечний спосіб життя, виховання усвідомлення цінності власної держави, демократичних свобод, соціальної активності, відповідальності тощо);
– взаємодію учителя з учнем на партнерських засадах як на уроках, так і в позаурочний час;
– використання вчителем демократичного стилю спілкування з учнями;
– створення умов для творчої самореалізації.
Крім того, для учителів та батьків на сайті МОН доступнийрозділ«Виховна робота та захист прав дитини». Він містить програми позакласної роботи з учнями різних вікових груп, посилання на корисні ресурси та навчальні матеріали з особистісної безпеки, базові знання про безпеку в інтернеті тощо.
КОНСПЕКТ.Ведення конспекту не є обов’язковим, однак якщо він сприяє організації заходу – учитель може його складати. Також для проведення виховної години вчитель може використовувати додаткові матеріали.
Булінг
Світова статистика каже, що цькування щорічно зазнають понад 150 мільйонів дітей. Це майже кожен другий учень віком від 13 до 15 років. А за даними ЮНІСЕФ, торік в Україні 24% дітей назвали себе жертвами булінгу в школах. При цьому 40% постраждалих нікому не розповідали про це.
Оскільки процес набув системного характеру, протидією булінгу зайнялись у Верховній Раді та 18 грудня ухвалилизаконопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».
«Освіторія» детально розібрала закон та обговорила його підводне каміння з експертами: адвокатом, директором школи та активісткою антибулінгового руху.
Кого стосується закон?
Ухваленийзаконопроектстосується не тільки учнів шкіл. Його дія поширюється на:
· дошкільнят,
· студентів профтехнічної освіти та вишів,
· вчителів у дитсадках та школах,
· педагогів у закладах вищої освіти,
· науково-педагогічних працівників,
· усіх учасників освітнього процесу та батьків.
Цей документ вніс низку змін у Кримінальний кодекс України, закони «Про освіту» і «Про загальну середню освіту».
Як закон визначає термін «булінг»?
Булінг (цькування): діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Які типові ознаки булінгу?
Щоб керівництво освітніх закладів могло відрізнити булінг від дражнилок, бійок і сварок, у законі прописали такі ознаки цькування:
· систематичність (повторюваність),
· наявність сторін — кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі,
· дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Важливо й те, що заклади освіти на своїх сайтах будуть зобов’язані вказати правила поведінки учня у школі.
Чому за булінг можуть оштрафувати педагогів?
Як зазначає активістка антибулінгового руху Анастасія Мельниченко, вчителів у школах у жодному разі не штрафуватимуть за те, що одні учні цькують інших. Тим паче, що навіть у «взірцевих» класах може зародитися цькування, адже виховними та профілактичними заходами булінг у школі викорінити неможливо.
А ось за що працівники шкіл можуть отримати штраф — ігнорування чи приховування від керівництва закладу освіти письмових скарг батьків чи дітей, покривання дій булерів, байдуже ставлення до повторюваних агресивних дій з боку учня чи групи учнів щодо іншої дитини.
І все це зовсім не означає, що кожна шкільна чубанина має закінчуватися написанням доповідних (хоча на такі випадки педагоги теж не повинні дивитися крізь пальці). Уведення штрафів означає, що замовчувати факт булінгу тепер невигідно для дорослих.
Які штрафи передбачено за знущання?
340–850 грн
Моральне чи фізичне насильство, агресія
1700–3400 грн
Дії з особливою жорстокістю, повторне порушення
850–1700 грн
або виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку
Приховування вчителем чи директором факту цькування
Якщо правопорушення вчинили неповнолітні до 16 років, штраф сплачуватимуть батьки.
Який механізм реагування на випадки булінгу?
Детально прописаного механізму поки немає — його розробить МОН до кінця березня. Із того, що відомо наразі:
1. Учні та вчителі зобов’язані повідомляти керівництву школи про випадки цькування, якщо вони були його безпосередніми свідками чи про які отримали достовірну інформацію.
2. Письмові заяви про випадки цькування подаються керівнику школи. Саме він має видавати рішення про проведення подальшого розслідування. Після цього керівник навчального закладу має скликати комісію з розгляду випадків булінгу. Хто до неї входитиме — зараз уточнюється. Але саме ця комісія ухвалюватиме рішення за результатами розслідування та вживатиме заходів реагування.
3. Сайт школи або сайт засновника школи має містити інформацію про те, який порядок подання, розгляду та реагування на заяви про доведені випадки булінгу.
4. Директор школи обов’язково має повідомити про випадки булінгу в уповноважені підрозділи Національної поліції та службу в справах дітей.
5. Якщо керівник школи жодним чином не реагує на випадки булінгу, скарги слід передати засновнику навчального закладу. Тобто в управління освіти, якщо це державний заклад, або фізичним (чи юридичним) особам, якщо це приватна школа. Хто засновник — вказано в статуті школи або на сайті Міністерства юстиції. Якщо й це не допомогло, батьки можуть звернутися до Національної поліції.
Хто розроблятиме план заходів для запобігання булінгу?
За те, щоб у школі панувала атмосфера добробуту, агресорам та жертвам цькування, а також дітям з різними особливостями психічного розвитку вчасно надавалася допомога психологів, відповідатиме керівник закладу.
План заходів, який допоможе запобігти булінгу в школах, має розробити, затвердити та оприлюднити керівник навчального закладу. У свою чергу, засновник закладу освіти та за необхідності освітній омбудсмен мають проконтролювати виконання цього плану.
«EkoChallenge_Олешки».
У 2018 році за сприянням Олешківської міської ради стартувала екологічна акція «EkoChallenge_Олешки». Мета акції: привернути увагу жителів міста Олешки до проблем забруднення навколишнього середовища пластиком. Щороку у світі використовують 500 млрд. пакетів.
15 січня на першому засіданні Молодіжної ради працівники відділу соціально-культурного розвитку запропонували нові шляхи для покращення екологічного стану нашого міста. А саме: одним із методів зменшення кількості пластику є застосування еко-сумок замість пластикових пакетів.
ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕМІЯ "ДИВО-ДИТИНА 2019"
Шановні класні керівники!
Міністерство освіти і науки України інформує, що у травні 2019 року Всеукраїнська премія "Диво-Дитина" 11-й рік поспіль буде нагороджувати найталановитіших дітей нашої країни, надаючи їм звання "Дитина року". Додаткова інформація за посиланням : www.divo-dutuna.com
НОВИЙ РІК 2019
Новорічне свято – це, без сумніву, довгоочікуване свято для всіх дорослих і дітей. Так, З 19 по 29 грудня відбулася низка цікавих Новорічних дійств.
Напередодні учні готувалися до них: прикрашали новорічну ялинку, власноруч виготовляли сніжинки, вивчали пісні.На святкових новорічних ранках усі діти були активні. Учні початкової школи відвідали новорічну інтерактивну виставу «Казкові пригоди в резиденції Діда Мороза» Олешківського центру дитячої та юнацької творчості, а також переглянули виставу «Білосніжка» Херсонського театру ляльок. Проведені в Олешківському центрі культури та дозвілля ім.. Т.Г. Шевченка новорічні свята для 7-11 класів стали чудовим завершенням навчального семестру, а також сприяли гарному настрою всіх гімназистів та вчителів у переддень Нового 2019 року.
ВОЛОНТЕРСЬКА ДОПОМОГА
Волонтерський рух є складовою частиною будь-якого суспільства. Волонтерська діяльність впливає на свідомість, на поведінку, формує переконаність у необхідності відкрити душу назустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння. Так, напередодні Нового року учні 9-А Олешківської гімназії завітали до ветерана педагогічної праці Кащенко Ольги Михайлівни.
БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК
Небайдужість до проблем інших, здатність до співчуття, розуміння є втіленням найкращих моральних якостей людини. 26 грудня 2018 року в Олешківській гімназії відбувся благодійний ярмарок солодощів по збору коштів для Артема Завгороднього, якому потрібне лікування у Німеччині. Дякуємо 5-А, 6-А, 6-Б, 6-В, 7-А, 7-Б, 8-А, 8-Б, 11-Б класам, батькам та вчителям, які долучилися до проведення акції. Під час ярмарку було зібрано 6426 грн. Усі кошти адміністрація навчального закладу перерахувала на банківській рахунок мами Артемчика.
СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ДО НАС ЗАВІТАВ
19 грудня до Олешківської гімназії завітали студенти Херсонського училища культури з благодійною виставою до Дня Святого Миколая «Святий Миколай у добрих справах нас єднай».
КОНКУРС НА НОВОРІЧНУ ІГРАШКУ "КАЗКОВІ МРІЇ"
Новорічні свята – відмінна можливість проявити творчий підхід та зробити новорічні іграшки своїми руками. Так, виконавчий комітет Олешківської міської ради організував конкурс на кращу новорічну іграшку «Казкові мрії». Більшість дітей та їх батьків із захопленням працювали над створенням новорічних іграшок. 19 грудня кращі новорічні іграшки на відкритті ялинки на Житлоселищі нагородили грамотами та солодкими подарунками. Дитячими іграшками прикрасили новорічну ялинку, яка щодня буде звеселяти їхніх батьків, дарувати відчуття новорічних чудес усіх жителів м. Олешки.
ЦІКАВЕ ЗАНЯТТЯ ПЕРШАЧКІВ
14 грудня в Олешківській гімназії у 1-В класі пройшов урок «Таємниці космосу». Діти виготовили леп бук, розповіли казку про планети, також побували у космосі на виготовлених власноруч ракетах. Дякуємо класному керівнику Голуб Ганні Вікторівні за творчий підхід до уроку!
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА
З 10 по 14 грудня в Олешківській гімназії розпочався Всеукраїнський тиждень права. Його проводять щорічно на честь загальної декларації прав людини, котру Генеральна асамблея ООН затвердила в 1948 році. Основна ціль тижня права - не тільки розширити правові знання українців, але й навчити громадян їх застосовувати.
АКЦІЯ "МИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ"
"Я не хочу насильства", "Скажемо насиллю НІ", такі слова писали учні Олешківської гімназії під час акції 4 грудня на долоньках довіри. Діти клеїли паперові долоньки на умовну квіточку, де по центру був надпис "Цінність життя" - символ акції. На сьогоднішній день, на жаль, насильство є дуже поширеним явищем. Ми вже звикли сприймати його, як щось неминуче. Але коли насильство чиниться поруч із нами, у нас в домі, у школі, на вулиці, ми можемо зупинити його. До акції долучились учні гімназії 1-11 класів, батьки та вчителі. Ми впевнені, що у такий спосіб нам вдалося привернути увагу до цієї теми, і, сподіваймося, що всі учасники акції зрозуміли просту істину, що цінність життя - це і є саме життя.
ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ АТО
3 грудня учні 5-А класу завітали на екскурсію до Олешківського музею АТО
3 ГРУДНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля " (з 25 лисопада по 10 грудня) 3 грудня у Міжнародний день людей з обмеженими можливостями команда учнів та вчителів Олешківської гімназії підготувала цікавий інформ-дайджест "Ми різні, але ми - рівні!". Члени гімназійної служби новин розповіли гімназистам на прикладі відомих людей з обмеженими можливостями, що які б випробовування не готувала доля, ніколи не потрібно здаватися, а завжди іти вперед наперекір хворобі.
ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ"
З метою привернення уваги учасників навчально – виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно в Олешківській гімназії проводяться різноманітні заходи у рамках акції«16 днів проти насильства». Дати проведення акції (із25 листопада по10 грудня) є символічними. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини. Реальністю сьогодні стало пропагування культу сили та жорстокості в ЗМІ, зниження виховного потенціалу сім’ї, порушення взаємодії між школою та сім’єю, поширення зразків асоціальної поведінки. Серед підлітків значного поширення набули різноманітні конфлікти. Однією з форм конфліктної взаємодії є булінг. Це явище характеризується гостротою і тривалістю негативних наслідків для всіх його учасників. Так, булінг в шкільному середовищі негативно впливає на розвиток особистості підлітка. З метою покращення цієї ситуації практичним психологом гімназії 28 листопада для учнів 9-Б класу було проведено заняття «Байдужість – ворог людини». Учні з психологом обговорили які бувають причини байдужості та її наслідки.
30 листопада напередодні Міжнародного дня боротьби проти СНІДу (1 грудня) в гімназії пройшла низка заходів:
- На кожній перерві учням в холі гімназії демонстрували короткі відео «Ми проти СНІДу»
- Пройшла виставка малюнків і плакатів «Обираємо життя без СНІДу»
- Для учнів 10-11 класів пройшла зустріч з сімейним лікарем Володимиром Борисовичем Шльонським, який розказав причини та наслідки виникнення ВІЧ СПІДу.
ЕКСКУРСІЯ 8-А КЛАСУ ДО РАЙОННОГО ЦЕНТ РУ ЗАЙНЯТОСТІ
29 листопада учні 8-А класу Олешківської гімназії завітали до Олешківського районного центру зайнятості.
ВІДКРИВАЙ УКРАЇНУ
З 25 листопада 2018 року стартував Всеукраїнський проект "Відкривай Україну"
У проекті приймає участь і наша Олешківська гімназія. Команда Sanrise складається з учнів 8-11 кл, капітан команди Юлія Попова. Ментори команди Пішко Л.А та Коваленко А.В.
ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ АТО
26 листопада учні 5-А класу відвідали музей АТО м. Олешки. Цікаву розмову провів із дітьми Олександр Зарівний – голова спілки учасників бойових дій, ветеранів АТО Олешківського району, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Олешківської РДА. Учні почули цікаві історії про життя воїнів АТО, мали змогу доторкнутися до музейних експонатів. Олександр Зарівний переконаний, що подібні зустрічі з підростаючим поколінням стануть постійним явищем у музеї.
ДОБРІ СПРАВИ РОБИТИ ЛЕГКО!
У час, коли життя біжить у шаленому ритмі, добрі вчинки, прояви милосердя та благодійності відкидаються на другий план. Аби нагадати про це учні 3-А класу Олешківської гімназії разом з класним керівником Сиротою Світланою Станіславівною завітали з подарунками до дитячого відділення Олешківської лікарні. Учні разом з батьками зібрали для покинутих діток засоби гігієни, іграшки, дитяче харчування. Працівники лікарні були дуже вдячні за увагу та подарунки. Маленькі учні гімназії пишаються своїм добрим вчинком і закликають всіх небайдужих приєднатися до благодійної акції, бо добра справа завжди повертається сторицею!
ВШАНУВАННЯ ЖЕРТВ ПЯМ'ЯТІ ГОЛОДОМОГУ
24 листопада 2018 Україна вшанувала пам'ять жертв голодомору 1932-1933 років.
23 листопада класним керівником 1-В класу Голуб Анною Вікторівною було проведено і сторичний урок Пам’яті. Діти разом з вчителем зробили галявину пам’яті з пшеничними колоскам и та маками, хвилиною мовчання віддали свою пошану всім невинним жертвам Голодомору. За один рік, з 1932 по 1933 рік, близько 10 мільйонів українців загинули голодною смертю від штучно створеного Голодомору - Геноциду, який був направлений проти українського селянства. Саме селяни були головними носіями української мови та хребтом української нації. Голодомор знищив мільйони, та не зміг зламати Український дух та волю.
ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ
21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене зметою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року— лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору… З нагоди відзначення п’ятої річниці цього свята 20 листопада учні 10-11 класів Олешківської гімназії разом із активістами Євромайдану та учнями інших шкіл м. Олешки взяли участь у дебетах «Що нам дала Революція Гідності». Розмова вийшла цікавою, живою та пізнавальною. Дуже приємним став той факт, що підлітки мають багато чого сказати на цю тему. Учні підготували цікаві доповіді, задавали один одному питання, а найголовніше – усі присутні підтримали одну думку: український народ воз’єднався, відчув у собі силу, яка може змінити майбутнє нашої держави. Вперше за час Незалежності України в нас прокинулось почуття гідності , свободи, відваги. Підсумком розмови стало вшанування героїв, які загинули під час подій Євромайдану хвилиною мовчання та покладання квітів до пам’ятного знаку в центрі Олешок, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.
ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процесу 16 листопада 2018 року в Олешківській гімназії для кожного класу відбулась акція «Інформаціний дайджест» до Міжнародного Дня толерантності». Учні молодшої школи стали активними глядачами казки про добрі вчинки у виконанні членів учнівського парламенту,гімназисти прослухали цікаву інформацію про день толерантності та пройшли тест «Чи толерантна ти людина». Гімназійна служба новин разом із психологом підготували цікавий буклет та роздали кожному класу.
Чомусь сьогодні явище цькування, яке ще можна назвати новомодним словом «булінг», вважають у нашому суспільстві абсолютно нормальною, навіть звичною справою, надто серед дітей і молоді.Утім, мало хто уявляє, які насправді руйнівні наслідки має булінг. Знущання можуть залишити глибокі емоційні рубці на все життя. А в екстремальних ситуаціях вони можуть завершитись погрозами насильства, псування майна або серйозними тілесними пошкодженнями.З метою виховання дітей щодо жорстокого ставлення до оточуючого світу, соціальний педагог Симачинська Людмила Іванівна та психолог Петрова Юлія Валеріївна провели ряд тренінгових занять з попередження насильства та булінгу серед учнів 5-9 класів. Спеціалісти ознайомили гімназистів з причинами виникнення булінгу, впливу цього явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому, опрацювали практичні методи виявлення постраждалих та булерів, методи профілактики і втручання.
5 листопада учні 9-Б класу Олешківської гімназії завітали до швейної фабрики «Юність».
Дуже цікаво було дізнатись про історію створення фабрики та взагалі про зародження швейної промисловості у нашому рідному місті.
Для учнів провели пізнавальні та захоплюючі екскурсії, в ході яких діти отримали уявлення про роботу підприємства, ознайомилися з продукцією і мали можливість побачити весь процес виготовлення одягу – від ескізу до готового виробу.
ВІТАЄМО!!!
Учнів Олешківської гімназії, які 6 листопада зайняли І місце у командному заліку змагань районної Спартакіади загальноосвітніх шкіл з кульової стрільби.
Шановні класні керівники!!!
Просимо взять участь у міському конкурсі "Казкові мрії" на кращу новорічну іграшку, який організовує виконавчий комітет Олешківської міської ради.
Мета конкурсу:
-Оформити головну ялинку міста на центральній площі за допомогою народних ялинкових іграшок та прикрас, виготовлених руками дітей і дорослих.
- Розвивти у дітей та молоді творчість, фантазію та дизайнерські здібності
Умови конкурсу:
- Конкурсні роботи прийматимуться з 10 листопада по 7 грудня
- З кожного класу не менше ніж 2 роботи
Вимоги до робіт:
- Розмір ялинкової іграшки має бути на меншим за 25 см висоти
- Обов'язковим елементом кожної роботи є гапличок довжиною не менше 20 см для закріплення її на ялинці
- До кожної роботи додається стікер із ім'ям автора та назвою навчального закладу , а також контактний номер телефона.
ВІТАЄМО!!!
Шлях до перемоги завжди найважчий. Важливо вистояти, зуміти обійти всіх і довести оточуючим, що саме ти гідний бути першим. Педагогічний та учнівський колективи Олешківської гімназії щиро вітають учня 10-а класу Шелудько Даніїла, який посів І місце у відкритому чемпіонаті м. Полтави з веслування на байдарках і каное «Осінній марафон». Нехай ця перемога буде в твоєму житті не останньою, а лише однією з багатьох!
ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ
18 жовтня відзначався Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії. Щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці, 17 жовтня в Олешківській гімназії для учнів 9-А класу пройшла зустріч з начальником центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кавун Жанною Григорівною. Мета заняття – підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями масштабності проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. А 18 жовтня учні дев’ятих класів взяли участь у мовчазній ході, під час якої роздавали перехожим брошури з корисною інформацією.
ВІТАЄМО!!!
Команду Олешківської гімназії, які посіли ІІ місце у районних змаганнях за програмою «Старти надії»
ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
Милі гості, просим сісти
Вареники будем їсти.
Вареники непогані,
Вареники у сметані.
Їжте, їжте просим щиро,
Вареники наші з сиром.
Вареники непогані,
Вареники у сметані.
Такими словами 14 жовтня учні Олешківської гімназії запрошували гостей до своєї імпровізованої української хати в рамках благодійної акції «Золотий казан» під час святкування 95-ої річниці Олешківського району, Дня захисника України, Свята Покрови, Дня створення УПА. Мeтa aкції - збір кoштів для придбaння мeдичнoгo oблaднaння - інкубaтoрa (кювeту) для нeмoвлят в пoлoгoвe відділeння Oлeшківcькoї рaйoннoї лікaрні. Завдяки старанності гімназистів, батьків та вчителів нам вдалося зібрати 11532 грн і тим самим зробити свій невеликий внесок в добру справу.
ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ У ГІМНАЗІЇ
Усім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Так, з 10 по 14 вересня в Олешківській гімназії проводився Олімпійський тиждень фізичної культури і спорту. Учителі Туришева Н.А., Правдюк С.О., Чорна К.І. розробили план різноманітних спортивних і виховних заходів
9 вересня - Міжнародний день пам'яті жертв фашизму
9 вересня 2018 року в рамках відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв фашизму з метою інформування гімназистів в Олешківській гімназії були проведені наступні заходи:
- виставка літератури, присвчена даній тематиці
- інормаційна лекція серед гімназистів на тему "Внесок України в боротьбу проти фашизму"
ЗУСТРІЧ ГІМНАЗИСТІВ З ПРЕДСТАВНИКОМ ПОЛІЦІЇ
10 вересня до Олешківської гімназії завітав старший інспектор ювенальної превенції Олешківського ВП Херсонської області Дехнич В.А. Протягом уроку учні 11-А та 11-Б спілкувалися з гостем на тему порушень правил громадського порядку, особисту безпеку, власну відповідальність за порушення прав інших. Також учні мали унікальну можливість під наглядом поліцейського зібрати та розібрати зброю.